קצת עלי

שלום אחות יקרה.
אני מיכל ברקאי ברודי, וכוח העל שלי הוא היכולת למשוך אלי כמו מגנט את הנשים הכי הכי נפלאות, עוצמתיות ומעוררות השראה, ואז למצוא איתן יחד את האש הפנימית שלהן ולחבר אותן זו לזו.

מאז ומתמיד האמנתי בכוח של נשים לשנות את העולם.
כשהייתי בגן, ראיתי את נטלי עומדת יום אחרי יום ליד הגדר לבד ובוכה. אז הזמנתי אותה להיות חלק מהחבורה שלנו ומאז היא לא בכתה יותר. (לפחות לא בגן.)
זה לימד אותי שהיכולת שלנו לראות מישהי אחרת יכולה באמת לעשות הבדל.

כשהייתי בכיתה ה' טיפסתי על סנדה לגובה שישה מטר במחנה קיץ בצופים. הייתי הבת הראשונה בגדוד שלי שעשתה את זה.

זה לימד אותי שבנות יכולות לעשות דברים גם אם אומרים לנו שרק בנים יכולים.

כשהייתי בכיתה ו הקמתי עם שרון ליפקינד את "קיטנת הכיף של שרון ומיכל בואו ילדים ברשות ההורים!" הרווחתי בשבועיים של עבודה יומיומית 700 ש"ח והרגשתי את הכוח של ליצור משהו חדש מאפס.
זה לימד אותי שאני יודעת ליצור דברים יש מאין. היום קוראים לזה להיות יזמת סדרתית.

כשהייתי מפקדת בצבא נפקחו לי העיניים, כשהבנתי שיש כאלה שמקבלות אלפי הזדמנויות בחיים, ויש אחרות שדלת אחר דלת נטרקת להן בפנים.
שנים אחר כך לקחתי את כל הכסף שהיה לי בעולם והקמתי את מכינת עלמה למנהיגות נשית (הסוכנות היהודית) שנותנת הזדמנות לצעירות מפריפריה כלכלית חברתית וגיאוגרפית לעוף גבוה בצבא ומעבר.
זה לימד אותי שהסיבה היחידה להתנצל על הפריבילגיות שלנו היא אם לא השתמשנו בהן לטובת מישהו אחר.

אחר כך התחתנתי עם אהוב ליבי יניב, ולאחר מסע ארוך ארוך ולא פשוט שבו כמעט איבדתי את חיי, קיבלנו את האושר הגדול ביותר בעולם, אריאל חנה המכונה גם תותי.
זה לימד אותי שלהיות אמא זה כוח על, וששום דבר בעולם הזה לא מובן מאליו.

זה גם נתן לי את הידיעה הבהירה שאני לא יכולה יותר לגעת בחיים של מאות. שמעכשיו אני רוצה וחייבת להשתמש בכלים שיצרתי וקיבלתי במשך עשרים שנה של עבודה עם נשים ונערות מכל הרקעים, הגילאים והסוגים על מנת להרחיב את ההשפעה לרבבות.

ואז הגיע הסיסטרהוד.
וכל הנקודות התחברו לי ביחד.
מקום שבו נשים עוצמתיות ונדירות מתחברות יחד לשבט של אהבה, עוצמה ושייכות כדי להביא את עצמן באינטימיות ולעשות קפיצות גדילה שמעל לכל דמיון.
לקחתי לשם מכל התחנות בחיי את היכולת לראות לעומק מישהי אחרת, את הידיעה שנשים יכולות לעשות הכל, את כוחות היזמות שלי שלא נגמרים, את הדלתות הפתוחות וכוחות העל של האמהות.

יצרתי פלטפורמה מושלמת בה כל אישה יכולה לגדול. לצמוח. להתחבר. להיטען.
ולעוף.

איזה כיף שבאת. בואי תראי כמה מתנות חיים יש לי פה בשבילך אחות.

שהרצון שלך דופק בדלת- מתוך סיסטרהוד 2